This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

Sıkça Sorulan Sorular

/Sıkça Sorulan Sorular

Jeneratör satış ve Jeneratör Servis Hakkında Sıkça Sorulan Sorular ile ilgili cevaplar ve Faydalı bilgiler bulabilirsiniz..

Jeneratörlerinizin bakımlarında kullanılan yakıt filtresi, hava filtresi, yağ filtresi, motor yağı, antifriz, buji, akü gibi sarf malzemelerini. AVR Voltaj Kontrol Kartları, Otomatik Jeneratör Kontrol Kartları, Akü Şarj Redresörleri, Hız Kontrol Kartları ve diğer tüm elektronik yedek parçalarını. Dizel motor revizyonu için gereken piston, segman, silindir gömleği, subap, subap gayt, conta takımları şirketimiz bünyesinde temin edilmektedir.

Üretici firmanın tavsiye ettiği koşullar değişkenlik göstermekle beraber, yılda en az 2 kere  bakım yaptırılması tavsiye edilir. Fakat jeneratörün kullanım saatine, kullanım yerine ve sıklığına göre bakım sayısı artış göstermelidir. Hiç sorunsuz bir jeneratör kullanımı bekleniyorsa  uzman ekiplerimizin tavsiye edeceği bakım takvimine uyulması gereklidir.

Dizel jeneratörler için 204g/kwh yakıt sarfiyatı ön görülmektedir. Tabi ki kullanılan dizel motor, kalite ve teknolojisi ile doğru orantılı olarak bu değerler değişkenlik gösterebilmektedir.

Şirketimiz müşterileri 7 gün 24 saat mobil servis araçlarımız ve uzman ekibimiz tarafından  acil servis hizmeti alabilmektedirler.

Şirketimiz bünyesinde satılan jeneratör gruplarında Perkins, Cummins ve Volvo marka dizel motorlu, Stamford, LeroySomer, GSA alternatörlü, performans olarak kendini ispatlamış yüksek kaliteli jeneratörleri satmaktayız.

Öncelikle sitenizde ne kadarlık bir enerji tüketimi var, bunun ölçümünün yapılması gerekmektedir. Daire sayısına göre, asansör sayısına göre ve elektrik kesintisi sırasında ne kadarlık bir kısmın besleneceği tespitinden sonra size en uygun kVA da jeneratör alternatifleri garantili bir şekilde teklif edilir.

Belirtilen güçteki motorun hangi amaçla ve ne çeşit bir makineyi çalıştırdığı konusu jeneratör gücünün hesaplanmasında en önemli kriterdir. Örnek vermek gerekirse bir su motoru için 15 beygirlik bir motoru besleyecek jeneratör 50 kVA olabilir. Burada motor ve makine üreticisinin belirteceği ilk adım yükü önem taşımaktadır ayrıca tercih edilecek jeneratörün kalitesi, menşei, motor markası, alternatör verimliliği bu cevabı değiştiren etkenler olacaktır. Doğru jeneratör seçimi için uzmanlarımızdan görüş almanız en uygun seçeneği bulmanızda fayda sağlayacaktır

Monofaze bir faz bir nötr hattından oluşan, genellikle evlerde ve ofislerde kullanılan 220V gerilim sistemini anlatmaktadır. Trifaze 3 faz bir nötr den oluşan sistemdir. Trifaze sistemler genelde sanayi makineleri, fabrikalar, büyük işletmeler gibi yerlerde kullanılan cihazlara enerji sağlayan ayrıca villa gibi yapılardaki havuz, hidrofor gibi cihazları çalıştıran 380V‘luk gerilim sistemini anlatmaktadır.

Bu seçim ilk olarak ihtiyaç duyulan jeneratör kVA sının ile tespiti ile başlamaktadır. Ayrıca jeneratörün ne kadarlık bir süre kullanılacağı da diğer faktörlerden biridir. Genellikle 5 kVA altında jeneratörlerde dizel seçeneği yaygın olmadığından benzinli jeneratör önerilmektedir. Benzinli jeneratörler daha hafif dolayısıyla portatif kullanıma daha uygundur, kabinsiz jeneratör tiplerinde benzinli jeneratörler dizel jeneratör alternatiflerine göre daha sessizlerdir fakat benzinli jeneratörlerde kullanılan yakıt daha yanıcı olduğundan dizel jeneratörlere göre güvenlik seviyeleri daha düşük sayılmaktadır. Genellikle 15 kVA ya kadar üretilmektedirler ve 5 kVA’nın üzerinde üretilen benzinli jeneratörler dizel yakıtlı jeneratörlere göre daha yüksek maliyetlerde bir sarfiyat yapmaktadırlar.

Dizel jeneratörler standart üretim şartlarında 5kVA ile 2500 kVA arasında üretilmektedirler. Üretilen enerji birim maliyetleri benzinlilere göre daha avantajlıdır. Daha uzun ömürlüdürler. Ağır hizmet koşulları için üretilmişlerdir. 2 el jeneratör olarak daha kolay bulunabilirler ve satılabilirler.

Günümüzde Çin, kullandığımız bir çok teknolojik ürünün üretildiği bir sanayi devi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bir çok büyük marka ürünlerini düşük işçilik maliyetlerinden ötürü bu ülkede üretmektedir. Bu ülkede üretilen tüm ürünler kötüdür ya da iyidir denemez. Jeneratör alımında doğru seçimler ürünün Çin’de üretilmesine göre değil bu ürünün üretimi aşamasında seçilen dizel motor, alternatör ve kontrol ekipmanlarının kalitesine bağlıdır. Eğer bu kriterler sorgulanır ve kullanılacağı sahanın risk analizi yapılarak uzmanlarımızdan onay alınırsa Çin üretimi jeneratör satın alınmasında bir sakınca olmayacaktır.

Şirketimiz tarafından satışa sunulan 2.el jeneratörler, bünyemizdeki uzman kadromuz tarafından titizlikte tüm test ve kontrollere tabi tutularak, genel bakımları yapılmış halde, kullanıma hazır olarak satışa sunulmaktadır. Genellikle uzun yıllar periyodik bakımlarını üstlenmiş olduğumuz, tüm geçmişini bildiğimiz ve sattıktan sonra şirketimizin 35 yıllık namını lekelemeyecek nitelikte olan, sonuna kadar arkasında durabileceğimiz makinaları satmaktayız. Satın almış olduğunuz jeneratörler için şirketimizle periyodik bakım sözleşmesi yapmanız durumunda firmamız tarafından garanti verilmektedir.