Motor Rektifiye nedir? Rektifiyeli jeneratör alınır mı?

 

  1. el jeneratör alırken genelde insanlar direk “Motor rektifiye edilmiş mi?” “Revizyon görmüş mü?” diye sorar ve cevap dürüst bir şekilde “EVET” ise müşteri bu jeneratörlerden uzak durur ve rektifiye görmemiş bir jeneratöre yönelir.

 

Rektifiye nedir?
Rektifiye uzman ellerde ve özenle yapıldığı durumlarda motorun uzun yıllar daha size hizmet edebilecek hale getirilmesidir. Piston, segman, gömlek, sübap, sübap gayt gibi çalışan parçaların sıfırlanması demektir.

Peki, rektifiye edilmiş bir jeneratör alınır mı?

Öncelikle sormanız gereken sorular:

  • Rektifiyeyi hangi şirketin ve hangi ustanın yaptığı,
  • Şirketin jeneratöre garanti verip vermediği,
  • Rektifiye yapılırken kullanılan malzemelerin orijinal olup olmadığı.

 

Biz 35 yılı aşkın bir süredir, jeneratör dizel motor atölyemizde rektifiye ettiğimiz her jeneratöre periyodik bakım sözleşmesi dahilinde 1 yıl garanti veriyoruz. Çünkü hem ekibimize sonsuz güveniyoruz hem de tamamen orijinal parçalar kullanıyoruz. Bu sayede müşterilerimize A dan Z ye yenilenmiş, sıfır ayarında, uzun yıllar daha hizmet verecek jeneratörler sunmanın gururunu yaşıyoruz.

 

Şimdi size bir soru sormak istiyoruz.

 

Rektifiye edilmemiş 10000 saat çalışmış bir jeneratörümü tercih edersiniz yoksa yukarıda detaylarını anlattığımız şekilde rektifiye edilmiş bir jeneratörümü tercih edersiniz?

 

Ayrıca belirtmek istediğimiz bir detay daha var. Maalesef jeneratörün rektifiye görüp görmediğini anlamanız çok zor, araba gibi bir km sayacı ya da devlet tarafından kaydı tutulan bir çalışma saati bilgisi de bulunmamaktadır. Dolayısıyla satıcı firma size dürüstçe rektifiye edildiğini söylüyor ve garantisini de veriyorsa gözünüz kapalı alın ve kullanın.

Bu makalenin hem rektifiye edilmiş bir jeneratör alımına, hem de elinizde bulunan bir jeneratörün rektifiyesinin tarafımızdan güvenle yapılabileceği konularına ışık tuttuğunu umut ediyoruz.

Okuduğunuz için teşekkürler…